MENU

2020-09-21 Comments (0) Views: 1001 Blog

Przewodnik w tarapatach!

Za nami premiera filmu przygodowego Tarapaty 2. Akcja rozpoczyna się od kradzieży jednego z najcenniejszych obrazów poznańskiego muzeum i spektakularnego wybuchu! Bohaterowie wędrują po mieście i okolicy, aby rozwikłać zagadkę i odzyskać arcydzieło. W dzień poznańskiej premiery filmu aktorzy oraz twórcy filmu wybrali się na wycieczkę po Poznaniu z przewodnikiem oraz swoimi fanami na pokładzie piętrowego autobusu.

Podczas przejazdu przez miasto miałem przyjemność porozmawiać z panią reżyser Martą Karwowską, głównymi aktorami Mią Goti, Polą Król oraz Kubą Janotą-Bzowskim, a także współautorką książki Katarzyną Rygiel. Prosiłem o podzielenie się wrażeniami z pobytu w Poznaniu podczas powstawania filmu oraz zdradzenie fanom kilku tajemnic filmowej produkcji. W zamian opowiadałem o ciekawostkach związanych z Poznaniem i pokazywałem najciekawsze miejsca mijane podczas jazdy Bimbabusem. Wspólne zwiedzanie zakończyło się premierą filmu oraz zaproszeniem do kina.

Jedno jest pewne! Wszyscy miłośnicy Poznania powinni wybrać się na film! Na ekranie nasze miasto i najbliższa okolica grają niebanalną rolę. Zobaczymy wnętrza Muzeum Narodowego, z którego znika “Plaża w Pourville” Claude Moneta, arcydzieło wyceniane na kilka milionów dolarów. Aktorzy wyruszą na poszukiwania obrazu do ciekawie przedstawionego magicznego targu staroci (Stara Rzeźnia) czy do podpoznańskiego Puszczykowa.

Tags: , , , , ,

Comments are closed.