MENU

O mnie

Marcin Fabiszak

Poznać Poznań – już sama nazwa miasta zachęca do jego odkrywania! Poznań to miasto bardzo gościnne, hojnie obdarowujące każdego, kto zechce je odwiedzić. Dzięki spotkaniu z przewodnikiem zobaczysz to, co miasto ma do zaoferowania najlepszego!

Jako przewodnik miejski rokrocznie oprowadzam po Poznaniu kilka tysięcy turystów w różnych grupach wiekowych – od szkół przez grupy biznesowe i zorganizowane wycieczki z biur turystycznych. Wyróżnia mnie to, że treść, sposób przekazu, trasę i tempo oprowadzania zawsze dostosowuję do potrzeb mojej grupy, a praca to dla mnie wielka przyjemność.

Współpracuję z miastem w ramach imprez promujących poznańskie atrakcje, m.in. Poznań za pół ceny, Dni Twierdzy Poznań itp. We współpracy z Winogradzką Telewizją Kablową nagrywam magazyn „Historie z Poznania wzięte”, pomagam wejść na rynek nowym przewodnikom, którzy u mnie odbywają swoje pierwsze praktyki.

Najwięcej czasu w pracy spędzam jednak z turystami. Zwiedzamy Poznań klasycznie – w formie spaceru po mieście, ale także jeżdżąc zabytkowym tramwajem, organizując gry i questy. Możliwości zwiedzania jest bardzo wiele, ponieważ Poznań to miasto rozmaitych atrakcji turystycznych.

Moje miasto powszechnie postrzegane jako nowoczesne, jest zarazem miastem najdawniejszej polskiej historii. Ponad tysiąc lat Poznania kryje w sobie losy wielkich postaci, jak Mieszko I czy król Przemysł II. To również przygody zwyczajnych poznaniaków z nieodłącznym „tej” na ustach i pyrami w garnku. O nich wszystkich wspominam podczas naszych wycieczek.

Poznań to miasto polskich królów i rezydencja niemieckiego cesarza, ale także miasto mieszczan – to dla nich wytyczono uroczy Stary Rynek. To miasto kościołów z pierwszą polską Katedrą oraz Farą – perłą polskiego baroku. To również miasto handlu z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi i Starym Browarem na czele. Poznań to miasto secesji i pięknych historycznych dzielnic.

Kto w Poznaniu zechce zaczerpnąć świeżego powietrza lub pobyć wśród zieleni, tego zaprosimy nad Maltę albo pozostałe z czterech jezior znajdujących się w granicach miasta. Do Państwa dyspozycji jest także kilkudziesięciąt parków oraz słynna Palmiarnia Poznańska! Znajdziecie tu państwo muzea, teatry, restauracje i atrakcje dla dzieci! Zachęcam do sprawdzenia mojego poznańskiego top 10 oraz tras wycieczek!

Do zobaczenia!
Marcin Fabiszak

on 6 maja | by

Comments are closed.