MENU

2021-10-31 Comments (0) Views: 374 Blog

Imieniny ulicy Święty Marcin 2021

11 listopada to dzień wyjątkowego poznańskiego święta, a imieniny ulicy Święty Marcin z kolorową paradą na czele to jego największe symbole. Niestety, drugi rok z rzędu organizator obchodów, Centrum Kultury Zamek zrezygnowało z hucznej zabawy.


Oficjalnym powodem jest pandemia i niechęć do organizowania imprezy masowej, mogącej zwiększyć zagrożenie epidemiczne. Obchody świętomarcińskie w 2021 roku odbędą się zatem bez tradycyjnego korowodu, koncertów i innych atrakcji towarzyszących.


Przed Zamkiem Cesarskim zorganizowany zostanie czterodniowy kiermasz rogali świętomarcińskich, który przedstawiany jest jako główna atrakcja tegorocznego święta. Powstaną także stoiska organizacji pozarządowych, które angażują się w pomoc biednym i potrzebującym, co będzie bezpośrednim nawiązaniem do legendy świętego Marcina. Organizator zapowiada także elementy „parady stacjonarnej”, z muzyką, akrobatyką i tańcem.


Najbardziej pozytywne z lokalnych świąt będziemy w tym roku obchodzić stosunkowo skromnie, choć nadal w towarzystwie najsłodszego symbolu Poznania, czyli rogala świętomarcińskiego. Pomimo wyjątkowych okoliczności, życzymy pysznego świętowania!


„DOBROczynię” – Imieniny Ulicy Święty Marcin 2021
ul. św. Marcin / okolice Zamku Cesarskiego,
Data: 11-14.11.2021,
Godz.: 11:00-19:00.

Informacje organizatora: https://ckzamek.pl/wydarzenia/7429-imieniny-ulicy-sw-marcin-2021-dobroczynie/

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.