MENU

2022-03-24 Comments (0) Views: 704 Blog

Dlaczego warto odkrywać tajemnice Starego Browaru z przewodnikiem?

Dziś zachęcałem widzów nadawanego na żywo w każdy poniedziałek programu Hej Poznań do odkrywania tajemnic Starego Browaru. Ponad 130 lat temu ważono tutaj piwo, a w XXI wieku architekci, artyści oraz inwestor Grażyna Kulczyk, stworzyli tu jedyne w swoim rodzaju miejsce łączące biznes i sztukę.

Stary Browar można odkrywać na kilka sposobów, przyjść tutaj samodzielnie i uważnie się rozglądać. Poprosić o wycieczkę z przewodnikiem dla siebie lub swojej grupy albo skorzystać z organizowanych niekiedy bezpłatnych wycieczek otwartych.

Podczas spaceru cofamy się na chwilę w przeszłość i przypominamy czasy produkcji piwa. Później zaczyna się opowieść o współczesności i odkrywanie zakamarków Starego Browaru. Aby zrozumieć, na czym polega szczególny duch tego miejsca, mówimy o architekturze, sztuce i ludziach, którzy nowy Stary Browar stworzyli.

Jeśli również zamierzać odkrywać tajemnice Starego Browaru, zapraszam do obejrzenia krótkiego wywiadu ze mną na portalu Codzienny Poznań, a później na wycieczkę z przewodnikiem.

Tags: , , ,

Comments are closed.