MENU

2020-07-27 Comments (0) Views: 1188 Blog

Z odkrytym dachem przez Poznań – nowa atrakcja turystyczna

W Poznaniu pojawiła się nowa atrakcja turystyczna znana z dużych europejskich miast! To autobus typu hop on/hop off o nazwie BimbaBus Emotions. Goście podróżują piętrowym pojazdem z odkrytym dachem! Pierwsze wycieczki już w sierpniu!

Pełny przejazd BimbaBusem trwa ok. 1 godziny 15 min., a jego trasa została zaplanowana w taki sposób, aby odwiedzić najcenniejsze i najciekawsze fragmenty miasta. Podróż zaczyna się na alejach Marcinkowskiego z przystanku dla autokarów turystycznych oddalonego ok. 300 metrów od Starego Rynku. Oznacza to, że po zwiedzeniu atrakcji znajdujących się w sercu miasta (koziołki, ratusz, fara, domki budnicze), można wyruszyć na objazdówkę po Poznaniu.

Na trasie zaplanowano m.in. przejazd przez śródmieście, wzdłuż Placu Wolności i wokół Dzielnicy Cesarskiej oraz wizytę w najstarszej części miasta, czyli na Ostrowie Tumskim. Nie brakuje także znanych atrakcji turystycznych i terenów rekreacyjnych jak Palmiarnia Poznańska czy Jezioro Maltańskie (Malta Ski), przy których znajdują się kolejne przystanki. Po drodze zobaczymy również takie symbole miasta jak Międzynarodowe Targi Poznańskie i Stary Browar.

W ramach jednego biletu można wysiąść na dowolnym przystanku i wrócić do autokaru podczas następnych kursów. Pamiętajmy jednak, że podczas przejazdu nie wjedziemy na płytę Starego Rynku lub do wnętrza katedry, dlatego jeśli mamy ochotę zwiedzić Poznań, warto zarezerwować czas i przewodnika także na piesze spacery😊.

W trakcie jazdy, posłuchamy dodatkowo opowieści żywego przewodnika lub specjalnie nagranego tekstu, który w ciekawy sposób przybliży nam historię mijanych miejsc. Poznańskie śródmieście jest dość rozległe, a wizyty w mieście z pewnością nie należy ograniczać tylko do Starego Rynku. Z tego powodu BimbaBus wydaje się idealnym dopełnieniem wizyty w Poznaniu.

Więcej informacji pod adresem: http://bimbabus.pl/

Tags: , , , , ,

Comments are closed.