MENU
Sylwetka przewodnika po Poznaniu Marcina Fabiszaka

2023-09-13 Comments (0) Views: 134 Blog

Przewodnik poleca atrakcje Poznania w „Europie dla aktywnych”

W czasopiśmie „Europa dla aktywnych” właśnie ukazał się artykuł, w którym najważniejsze atrakcje Poznania poleca przewodnik po Poznaniu Marcin Fabiszak. 

Kwartalnik „Europa dla aktywnych” skierowany jest do osób korzystających z programów edukacyjnych i młodzieżowych, a Poznań jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. Każdego roku studiuje tu ponad 100 000 studentów! Statystycznie co piąta osoba w mieście uczęszcza na zajęcia oferowane przez którąś z uczelni wyższych.

Zdecydowana większość studentów to osoby spoza Poznania i Wielkopolski, jednak studiowanie u nas jest atrakcyjne również dla przybyszów z zagranicy. Na Uniwersytecie Ekonomicznym niemalże co dziesiąty student pochodzi spoza Polski. Z kolei Uniwersytet im. Adama Mickiewicza wraz z innymi uczelniami w Europie tworzą „uniwersytet europejski” EPICUR. To oczywiście przekłada się na liczbę studentów oraz grantów międzynarodowych. Pozostałe poznańskie uczelnie również mają duży potencjał przyciągania przybyszów do miasta.

Dlatego z przyjemnością pomogłem w doborze wątków i miejsc opisanych w artykule „Gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością”, zredagowanym przez Darię Nawrot. Wiem, jak ważną częścią życia miasta jest aktywność studencka, energia, pomysły i potencjał studentów. Wizyta studentów międzynarodowych to także wspaniała możliwość promocji Poznania w innych państwach i miastach. Widać to w wypowiedziach, jakich udzieli w artykule studenci z Włoch i Ukrainy. 

Artykuł w sposób czytelny i bez zbędnego rozwlekania tematu wymienia najważniejsze miejsca związane z kulturowym dziedzictwem Poznania. Mam nadzieję, że będzie zachętą do przyjazdu dla tych, którzy jeszcze w naszym mieście nie byli. Tym który już je znają, pozwoli odkryć nowe miejsca i zajrzeć do Poznania ponownie. 

Cały tekst znajduje się pod linkiem: https://issuu.com/frse/docs/eda_2023-3_online/44

Tags: ,

Comments are closed.