MENU

2021-04-27 Comments (0) Views: 842 Blog

Kiermasz na Starym Rynku: Majówka 2021 w Poznaniu

W tym roku majówka jest tylko nieco dłuższa, niż zwykłe weekendy. Potrwa trzy dni od soboty 1 maja do poniedziałku 3 maja. W tym czasie Poznań i Wielkopolska będą jeszcze objęte lockdownem, a zatem atrakcje turystyczne w większości będą nieczynne (m.in. muzea, Palmiarnia, wnętrza zabytkowych obiektów pozostają zamknięte). Jedzenie w lokalach będzie można zamawiać tylko na wynos. Dobra wiadomość jest taka, że od połowy maja turystyka wraca do Poznania!

Strzałem w dziesiątkę może okazać się decyzja poznańskiej spółki Targowiska o zorganizowaniu podczas weekendu majowego nowego kiermaszu na Starym Rynku. Czeka nas około 40 stoisk z rękodziełem, dekoracjami, pamiątkami i kulinarnymi przysmakami. Dla miłośników roślin, dostępna będzie oferta cebulek kwiatowych, które można zasadzić wiosną na balkonach i w ogrodach.

Kiermasz odbywa się na świeżym powietrzu, a w czasie, gdy większość lokali pozostaje zamknięta, może sprawić, że nie będziemy snuli się po pustym Starym Rynku. Jeśli wydarzenie okaże się sukcesem, zostanie zorganizowane ponownie w kolejnych latach. Zapraszamy zatem na spacery po Starym Rynku i okolicy!

Podczas majówki 2021 działać będzie już Poznańskie Nowe i Stare Zoo. To zatem kolejny powód do spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Na tory rusza również kolejka wąskotorowa Maltanka – w maju 2021 tylko w soboty, niedziele i święta!

Pamiętajcie, od połowy maja będzie można ponownie zwiedzać niemalże wszystkie atrakcje turystyczne w Poznaniu!

„Majówka na Starym” – kiermasz handlowy
30.04-3.05.2021, Stary Rynek

Tags: ,

Comments are closed.