MENU

2016-07-11 Comments (0) Views: 2667 Blog

Zwiedzanie Starego Browaru z przewodnikiem [video]

Jednym z najnowszych symboli Poznania stało się Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar, potocznie przez poznaniaków nazywane browarem. Do rangi jednej z największych atrakcji turystycznych Poznania urosło ze względu na funkcję daleko wykraczającą poza typowe centrum handlowe oraz poziom i styl wykonania całego kompleksu budynków.

Stary Browar jest chyba jedynym w Polsce obiektem pełniącym rolę centrum handlowego, które zwiedza się z przewodnikiem. Wspaniała architektura, perfekcyjnie opracowane detale, klimat – to rzuca się w oczy już po przekroczeniu progu. Równie ważną kwestią jest sam pomysł na Stary Browar, który od początku miał być miejscem, gdzie poza handlem oraz biznesem, przeznacza się miejsce i tworzy możliwości do prezentowania sztuki. Dlatego spacerując po Starym Browarze niejednokrotnie natkniemy się na ciekawe instalacje, obrazy, dzieła sztuki współczesnej.

Wycieczka po Starym Browarze z przewodnikiem, to możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych (np. Hotelu Blow Up Hall 5050) oraz spojrzenia na miejsca, które dobrze znamy z zupełnie innej perspektywy (Atrium, Dziedziniec Sztuki, Słodownia, Pasaż). Po zakończeniu zwiedzania jest to również świetne miejsce do relaksu w jednej z kawiarni lub restauracji.

Poniżej wideo dla telewizji WTvK, która towarzyszyła mi z kamerą podczas oprowadzania nietypowej grupy. Dzieci podczas półkolonii także chciały poznać nieznane im dotąd zakamarki tego ciekawego miejsca.

Comments are closed.