MENU

2021-05-18 Comments (0) Views: 690 Blog

Z jakim dodatkowym miejscem połączyć kilkudniową wycieczkę do Poznania i Wielkopolski?

Na zaproszenie zaprzyjaźnionego biura podróży, opowiadam dlaczego warto wybrać się na wycieczkę do Niemiec. Może właśnie przypomniana przeze mnie Brandenburgia będzie dobrym kierunkiem na niedaleki wyjazd zagranicę w najbliższym czasie?

Na początku opowiadam krótko o najczęściej wybieranych kierunkach podróży w ten rejon Niemiec. Berlin to prawdziwy klasyk, tymczasem leżący po sąsiedzku Poczdam dostarcza równie dużo przyjemności ze zwiedzania, choć oferuje coś zupełnie innego, niż stolica Niemiec. O ile pierwsze z miast jest doskonale kojarzone przez odwiedzających z Polski, o tyle drugie staje się co raz bardziej doceniane.

Każdy, kto choć raz był już w Berlinie, chętnie wraca do stolicy Niemiec. Ponowną podróż odbywa niekoniecznie dlatego, aby ponownie zobaczyć najważniejsze zabytki z Bramą Brandenburską na czele. Często liczy się chęć poczucia klimatu miasta, goście po prostu lubią je odwiedzać, o czym wspominam w nagraniu. Poczdam to przeciwieństwo Berlina, małe, kameralne miasto pałaców i parków.

Brandenburgia to także mniej znane i nietypowe atrakcje. Na popularności zyskuje ścieżka w koronach drzew w miejscowości Beelitz (Baum & Zeit). Ustawiono ją na terenie dawnego uzdrowiska. Do opuszczonych budynków wraca natura – na jednym z nich rosną drzewa! Odwiedziny w tym miejscu to bardzo ciekawe doświadczenie. Na koniec nietypowa wskazówka! W miejscowości Niederfinow funkcjonuje najstarsza w Niemczech podnośnia dla statków. Możemy wpłynąć statkiem wycieczkowym do specjalnej windy, która pokonuje 36-metrowe przewyższenie pomiędzy dwoma kanałami rzecznymi. Winda waży ponad 4200 ton, a podróż trwa kilkanaście minut. Obiekty inżynieryjne mogą być świetną atrakcją turystyczną!

Comments are closed.