MENU
Gospodarze programu "Mój Poznań Moja Wielkopolska" z przewodnikiem Marcinem Fabiszakiem

2024-05-05 Comments (0) Views: 63 Blog

Stary Rynek na nowo z WTK / RTK Poznań 

Dzięki zaproszeniu gospodarzy programu telewizyjnego „Mój Poznań Moja Wielkopolska”, Bartosza Świergla oraz Marka Rezlera, wystąpiłem przed kamerami, aby odpowiedzieć państwu, jak zmienił się Stary Rynek w Poznaniu po wielu miesiącach remontu.

Pierwsze prace związane z przebudową rynku rozpoczęły się w październiku 2021 roku. Już wtedy stopniowo zaczęła znikać brukowana nawierzchnia, pojawiły się też pierwsze wykopy. Prace trwały ponad 2,5 roku, a ostatnie ekipy budowlane można było spotkać na rynku jeszcze w kwietniu 2024 roku.

Przebudowa Starego Rynku w Poznaniu była znana w całym kraju, nie zawsze z pozytywnej strony. Zakres prac był jednak bardzo szeroki i nie polegał jedynie na wymianie nawierzchni. Prace objęły modernizację sieci wodociągowych, gazowych, elektrycznych oraz montaż podziemnych, ogromnych zbiorników retencyjnych. W końcu położono także nową nawierzchnię i zamontowano nowy system oświetleniowy. Pojawiły się też nowe obiekty ważne dla ruchu turystycznego.

Jak wygląda efekt finalny wielomiesięcznej inwestycji, pokazujemy w najnowszym odcinku programu „Mój Poznań Moja Wielkopolska”. Wybierzcie się na Stary Rynek właśnie z nami!

Tags: , ,

Comments are closed.