MENU

2015-02-03 Comments (0) Views: 977 Blog

Spacer w ramach Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj!

Z miłości do herbaty zrodził się pomysł na oryginalny poznański festiwal. Jego nazwa to jednocześnie swoiste wezwanie! To zawołanie do działania dla wszystkich, którzy uwielbiają gorący herbaciany napar.

Zaparzaj! – bo o nim mowa, to festiwal, który stwarza możliwość wzajemnych spotkań, wspólnego parzenia i picia herbaty, a także wymianę herbacianych doświadczeń i myśli. Jak piszą organizatorzy na swojej stronie „misją Poznańskiego Festiwalu Herbaty Zaparzaj! jest podniesienie świadomości herbacianej w Polsce, szeroko rozumianej kultury picia herbaty oraz rzetelna edukacja w temacie prozdrowotnych właściwości herbaty”.

Tegoroczna edycja, na którą zjechali pasjonaci z całego kraju, miała bardzo bogaty program. Być może dlatego jeden z ostatnich jego punktów, czyli spacer po Starym Rynku zebrał kameralną grupkę kilku osób, które po intensywnym dniu miały jeszcze siłę, aby zwiedzić centralny punkt miasta. Nasz spacer zaplanowaliśmy na wieczór, również po to, aby spojrzeć na Rynek nieco inaczej.

W ciągu dnia turystyczne centrum Poznania, po zmroku zmienia się w najbardziej oblegane miejsce w mieście. Wieczór to pora, która pozwala spojrzeć na Rynek w innej odsłonie oraz przypomnieć opowieści spoza typowych turystycznych szlaków. Pozdrawiamy wszystkich uczestników festiwalu i zapraszamy na kolejne edycje!

Więcej o festiwalu na stronie: zaparzaj.pl

Comments are closed.