MENU

2022-07-06 Comments (0) Views: 42 Blog

Poznań spoza głównych szlaków. Nasze wskazówki na łamach Gazety Wyborczej

Jeśli przyjeżdżacie do Poznania indywidualnie i macie trochę więcej czasu na zwiedzanie, być może zechcecie poszukać miejsc spoza głównych szlaków. 

My polecamy historyczne dzielnice wokół centrum, gdzie można poczuć dawny i współczesny mieszczański klimat Poznania. Poza tym pokazujemy, jak dużą zaletą jest zieleń w mieście i oczywiście zachęcamy do wyruszenia na regionalny szlak kulinarny.

Wilda z robotniczym charakterem i czynszowymi kamienicami, Łazarz z wielkomiejską secesją, a może Jeżyce, pełne dawnych mieszczańskich domów i współczesnych kameralnych knajpek? Każda z tych dzielnic ma swój własny zabytkowy rynek! W każdej z nich poczujecie klimat mieszczańskiego Poznania.

Fanom zieleni w mieście proponuję dwie trasy rowerowo spacerowe. Odwiedzamy nie tylko parki, ale trzy z czterech jezior w granicach miasta. Dowiemy się również, na czym polega nowatorski klinowo-pierścieniowy układ zieleni w Poznaniu.

Na koniec wątki kulinarne, nowy szlak kuchni regionalnej z pyrami z gzikiem, szarymi kluchami lub kaczką po poznańsku, propozycje dla wegetarian i oczywiście dużo kuchni międzynarodowej. Poznaj smaki naszego miasta, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zapraszam do lektury moich wskazówek na łamach Gazety Wyborczej!

Link: https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,174983,28644434,poznan-poza-glownymi-szlakami-gdzie-przewodnik-marcin-fabiszak.html

Comments are closed.