MENU

2022-07-06 Comments (0) Views: 319 Blog

Poznań spoza głównych szlaków. Nasze wskazówki na łamach Gazety Wyborczej

Jeśli przyjeżdżacie do Poznania indywidualnie i macie trochę więcej czasu na zwiedzanie, być może zechcecie poszukać miejsc spoza głównych szlaków. 

Ja polecam historyczne dzielnice wokół centrum, gdzie można poczuć ten dawny, ale również współczesny mieszczański klimat Poznania. Pokazuję także, jak dużą zaletą (oraz atrakcją turystyczną!) jest zieleń w mieście i oczywiście zachęcam do wyruszenia na regionalny szlak kulinarny.

Wilda z robotniczym charakterem i czynszowymi kamienicami, Łazarz z wielkomiejską secesją, a może Jeżyce, pełne dawnych mieszczańskich domów i współczesnych kameralnych knajpek? Każda z tych dzielnic ma swój własny zabytkowy rynek! W każdej z nich poczujecie klimat mieszczańskiego Poznania.

Fanom zieleni w mieście proponuję dwie trasy rowerowo spacerowe. Odwiedzamy nie tylko parki, ale trzy z czterech jezior w granicach miasta. Dowiemy się również, na czym polega nowatorski klinowo-pierścieniowy układ zieleni w Poznaniu.

Na koniec wątki kulinarne, nowy szlak kuchni regionalnej z pyrami z gzikiem, szarymi kluchami lub kaczką po poznańsku, propozycje dla wegetarian i oczywiście dużo kuchni międzynarodowej. Poznaj smaki naszego miasta, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zapraszam do lektury moich wskazówek na łamach Gazety Wyborczej!

Link: https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,174983,28644434,poznan-poza-glownymi-szlakami-gdzie-przewodnik-marcin-fabiszak.html

Comments are closed.