MENU

2018-01-02 Comments (0) Views: 1648 Blog

Poznań i piwo – wycieczka z przewodnikiem

Poznań daje szansę na przeżycie prawdziwej piwnej przygody każdemu, kto choćby od czasu do czasu lubi napić się złocistego trunku. To wycieczka z przewodnikiem pełna ciekawostek, odwiedzin nietypowych miejsc i oczywiście degustacji.

Nasze miasto ma tę wielką zaletę, że zarówno przed wiekami, jak i współcześnie stwarza warunki do powstawania kultowych miejsc związanych z piwem. Dlatego dziś w Poznaniu można nie tylko przypomnieć opowieści o dawnych mielcuchach i warzelniach, ale także na własne oczy zobaczyć, jak powstaje piwo w nowoczesnych zakładach.

Podczas trasy piwnej w Poznaniu odwiedzić trzeba co najmniej następujące miejsca:

Centrum Wycieczkowe LechaKompanii Piwowarskiej, tutaj sprawdzisz, jak powstaje piwo w jednym z największych zakładów produkcyjnych Europy. Skala tego miejsca naprawdę zaskakuje! Przejdziesz przez linię produkcyjną, nowoczesną warzelnię i rozlewnię. Pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące współczesnego procesu warzenia piwa, a po wycieczce odpoczniesz przy szklance Lecha Pilsa lub Lecha Premium.

Zwiedzanie Starego Browaru – dawne browary Huggerów zyskały w ostatnich latach nowe oblicze. Dziś Stary Browar to jedna z wizytówek Poznania, symbol miasta i przede wszystkim najlepsze centrum handlowe świata (to oficjalnie nadany tytuł!). Nadal można odnaleźć tu akcenty związane z piwną tradycją tego miejsca, m.in. największy kufel do piwa na świecie.

Spacer po Starym Rynku i opowieść o tym, jak warzyło się piwo w średniowiecznym Poznaniu, ile piwa pito oraz dlaczego w Poznaniu dochodziło do… wojen piwnych.

Ale na które z piw się zdecydować? W XVI wieku działało w Poznaniu około 100 browarników! Dziś wybór piw jest jeszcze większy, ponieważ w wielu wyspecjalizowanych pubach można napić się piw z całego świata. My najczęściej polecamy te regionalne, związane z Poznaniem i okolicą.

Dawniej za najlepsze uchodziło piwo sprowadzane z Grodziska oraz warzone na… Chwaliszewie. Współcześnie najwięcej lokali z piwem znajduje się wokół Starego Rynku, ale okolica ul. Taczaka czy Jeżyce stają się powoli alternatywnymi miejscami dla fanów złocistego trunku.

Wizyta w jednym z lokali i degustacja wybranych piw będzie najlepszym zakończeniem wycieczki z przewodnikiem.

Tags: , , , , , ,

Comments are closed.