MENU

2018-08-04 Comments (0) Views: 1582 Blog

Oprowadzanie dla słuchaczy Dwójki Polskiego Radia

W ramach wakacyjnej akcji Drugiego Programu Polskiego Radia „Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej”, radiowcy odwiedzili Poznań! Wspólnie zabraliśmy słuchaczy na krótki spacer w poszukiwaniu literackich tropów stolicy Wielkopolski.

Udaliśmy się zatem na Jeżyce, do dzielnicy która trafiła do literatury za sprawą książek Małgorzaty Musierowicz. Tam swoje kroki kierują fani „Jeżycjady”, poszukujący miejsc związanych z bohaterami powieściowej sagi. Dzielnica secesyjnych domów, mieszczańskiego klimatu dawnego Poznania, żywa, pełna nowych oddolnych inicjatyw, kawiarni i restauracji, godna jest polecenia słuchaczom z całej Polski, którzy chcieliby zwiedzając Poznań, zejść z utartych szlaków turystycznych!

W pozostałej części audycji m.in. rozmowa o mieszczańskim Poznaniu – tym wyidealizowanym i rzeczywistym, Powstaniu Wielkopolskim, dużo kultury, w tym poznańskich tradycjach jazzowych. Zachęcam do odsłuchania całej audycji, do której zaproszono m.in. Kubę Wojtaszczyka (pisarza), Pawła Lejbę (kierownika Obserwatorium Centrum Badań Kosmicznych PAN w Borówcu), Rafała Zapałę (kompozytora), Maciej Fortuna (trębacza, kompozytora jazzowego), Ryszarda Skibińskiego (Towarzystwo Bambrów Poznańskich), Tomasza Matysiaka (ze squatu Rozbrat) i innych.

Pełne nagranie audycji pod adresem: https://www.polskieradio.pl/8/6890/Artykul/2174289,Walczacy-o-wolnosc-mieszczanski-alternatywny-Twarze-Poznania

Tags: , , , ,

Comments are closed.