MENU

2018-01-01 Comments (0) Views: 2221 Blog

Nietypowe formy zwiedzania Poznania

Turystyka jak każdy inny typ usług, nieustannie się zmienia. Pojawiają się nowe trendy, nowe narzędzia pracy, multimedia i w końcu nowe oczekiwania klientów, którzy chcą, aby ich pobyt w Poznaniu był jeszcze bardziej interesujący.

Spacer po mieście z przewodnikiem nie jest już dziś wykładem historycznym, ale ciekawą i spójną opowieścią o mieście i ludziach. Oprócz wątków historycznych, pokazujemy jak miasto wygląda „tu i teraz”, kim są jego mieszkańcy, co ciekawego dzieje się wokół. Przytaczamy anegdoty, opowiadamy o lokalnej kuchni, przypominamy nasz dawny język, czyli gwarę poznańską.

 

jelcz poznańZabytkowa bimba, ikarus, a może ogórek?

Poznań daje również możliwość wykorzystania innych ciekawych form zwiedzania miasta. Jedną z najpopularniejszych jest przejazd przez miasto zabytkowym tramwajem lub autobusem. Wśród tych ostatnich dostępny jest kultowy czerwony Jelcz zwany „ogórkiem”.

Tramwajem przez Poznań

Każdy z pojazdów wyposażony jest w nagłośnienie, aby podczas jazdy przewodnik mógł przytoczyć najciekawsze opowieści związane z danym miejscem. Trasę wyznacza się w ten sposób, aby przejechać przez najważniejsze punkty w śródmieściu. Dodatkową zaletą takiej wycieczki jest fakt, że nie musimy się troszczyć o pogodę.

 

Rower Miejski PoznańDrogi rowerowe, zielone szlaki i Wartostrada!

Inny nietypowy, choć coraz popularniejszy sposób poruszania się po mieście z przewodnikiem, to wycieczka rowerowa. Dzięki rozbudowanemu systemowi rowerów miejskich w Poznaniu (kilkadziesiąt stacji) oraz wypożyczalni jednośladów nad Jeziorem Maltańskim, mamy możliwość poznawania miasta połączonego z rekreacją. Tutaj nic nie powstrzyma naszej kreatywności! Możemy zboczyć z utartych szlaków turystycznych i przejechać wokół jeziora lub poznańskiej cytadeli, objechać Ostrów Tumski, obejrzeć koziołki na Starym Rynku i wrócić nad Wartę.

 

szlachcic

Przewodnik z odległej epoki?:)

Na spotkania firmowe i imprezy oraz dla grup zorganizowanych zamówić można usługę przewodnika przebranego w strój z danej epoki. Taka stylizacja świetnie sprawdza się podczas spotkań połączonych z degustacją dań lokalnej kuchni, biesiady albo spaceru tematycznego. Przewodnik przeniesie się z państwem w przeszłość, np. do czasów sarmackich. Tutaj możliwości jest bardzo wiele, przewodnik może wcielić się w postać szlachcica, milicjanta, czy jedną z osób związanych z kryminalnym Poznaniem.

Nawet jeśli zdecydujemy się na klasyczny spacer, warto przy większych grupach skorzystać z pomocy nowych technologii. Wykorzystanie słuchawek turystycznych tour guide w znaczący sposób poprawia komfort zwiedzania Poznania oraz każdego innego miejsca. Dzięki słuchawkom nie musimy być zawsze blisko przewodnika, a i tak usłyszmy wszystkie przekazywane informacje. Niewielka finansowo inwestycja, pozwoli państwu na odczuwalne poprawienie wygody waszego zwiedzania!

Comments are closed.