MENU

2017-10-09 Comments (0) Views: 1600 Blog

Filmy promujące Poznań

Poniżej przegląd najciekawszych moim zdaniem filmów promujących Poznań. Nie sięgam tu jedynie po oficjalne nagrania zamówione przez dział promocji miasta, ale również po efekty pracy oddolnych inicjatyw, skupiające osoby chcące oddać specyficzny klimatu miasta. Znajdziecie tu również klipy firm działających w Poznaniu, którym zależało na pokazaniu w jak ciekawym otoczeniu prowadzą swój biznes oraz jedną niespodziankę na końcu wpisu.

 

Najbardziej znanym filmem promocyjnym jest zamówiony u reżysera Xawerego Żuławskiego przez Miasto Poznań „Kalejdoskop”. Sceny kręcono z helikoptera, a gotowy efekt prezentowany był m.in. w CNN oraz innych europejskich telewizjach. To również najdroższa produkcja spośród prezentowanych tu filmów, kosztowała 1 mln 200 tys zł.

 

Bardzo ciepło klimat miasta oddano w filmie grupy Poznań I Love You. Podczas wędrówki za okiem obiektywu da się odczuć dużą sympatię autorów do miejsca zamieszkania! Kontynuacją tego nagrania jest drugi film „Poznań I Love You More”.

 

Ciekawie prezentuje się zrealizowany na zamówienie Sheraton Poznań film promocyjny, ukazujący najciekawsze punkty stolicy Wielkopolski. Doceniamy fakt, że prywatni inwestorzy dostrzegają walory miasta, w którym prowadzą swój biznes.

 

Również spółka Ekstraklasa organizująca zawody piłkarskie na najwyższym poziomie rozgrywkowym rodzimej ligi zaprasza widzów do naszego miasta w filmie „Ekstraklasa łączy miasta – POZNAŃ”.

 

Oczywiście w zestawieniu nie może zabraknąć teledysku do kultowego utworu zespołu Pidżama PornoEzoteryczny Poznań”. Piosenka została napisana w roku 1997 i do tej pory pozostaje największym muzycznym hitem opowiadającym o Poznaniu.

 

Na koniec nietypowa produkcja – klip promocyjny indyjskiego filmu, w którym Poznań zagrał Paryż. Filmy indyjskie mają oczywiście ogromną widownię, toteż w momencie publikowania tego wpisu, teaser miał już ponad 25 mln odsłon! W filmie „Mersal” można zobaczyć m.in. poznański Stary Rynek oraz Centrum Kultury Zamek.

 

Więcej filmów promocyjnych prezentujących różne aspekty życia w Poznaniu przygotował Urząd Miasta. Można je obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=rcmUzS0qFOI&list=PLC8F8238C8C7F9000

Tags: , ,

Comments are closed.