MENU

2020-07-27 Comments (0) Views: 108 Blog

Z odkrytym dachem przez Poznań – nowa atrakcja turystyczna

W Poznaniu pojawiła się nowa atrakcja turystyczna znana z dużych europejskich miast! To autobus typu hop on/hop off o nazwie BimbaBus Emotions. Goście podróżują tutaj piętrowym pojazdem z odkrytym dachem! Pierwsze wycieczki już w sierpniu!

Pełny przejazd BimbaBusem trwa ok. 1 godziny, a jego trasa została zaplanowana w taki sposób, aby odwiedzić najcenniejsze i najciekawsze fragmenty miasta. Podróż zaczyna się na alejach Marcinkowskiego na przystanku oddalonym ok. 300 metrów od Starego Rynku. Zatem po zwiedzeniu atrakcji znajdujących się w sercu miasta (koziołki, ratusz, fara, domki budnicze), można wyruszyć na objazdówkę po Poznaniu.

Na trasie zaplanowano m.in. przejazd przez śródmieście, wzdłuż Placu Wolności i wokół Dzielnicy Cesarskiej oraz wizytę w najstarszej części miasta, czyli na Ostrowie Tumskim. Nie brakuje także znanych atrakcji turystycznych i terenów rekreacyjnych jak Palmiarnia Poznańska czy Jezioro Maltańskie (Malta Ski). Po drodze zobaczymy również takie symbole miasta jak Międzynarodowe Targi Poznańskie i Stary Browar.

W ramach jednego biletu można wysiąść na dowolnym przystanku i wrócić do autokaru podczas następnych kursów. Pamiętajmy jednak, że podczas przejazdu nie wjedziemy na płytę Starego Rynku lub do wnętrza katedry, dlatego jeśli mamy ochotę zwiedzić Poznań, warto zarezerwować sobie czas i przewodnika także na piesze spacery😊

W trakcie jazdy, posłuchamy dodatkowo opowieści żywego przewodnika lub specjalnie nagranego tekstu, który w ciekawy sposób przybliży nam historię mijanych miejsc. Poznańskie śródmieście jest dość rozległe, a wizyty w mieście z pewnością nie należy ograniczać tylko do Starego Rynku. Z tego powodu BimbaBus wydaje się idealnym dopełnieniem wizyty w Poznaniu.

Więcej informacji pod adresem: http://bimbabus.pl/

Tags: , , , , ,

Comments are closed.