MENU
Zamek Cesarski - elewacja północna

2020-03-29 Comments (0) Views: 157 Blog

Koronawirus a sytuacja w poznańskiej turystyce

Podobnie jak w całej Europie, również w Poznaniu pandemia koronawirusa odcisnęła ogromne piętno na turystyce, która odradzałaby się właśnie po zimowej przerwie.

Ze względu na bezpieczeństwo osobiste i wprowadzone obostrzenia prawne, ruch turystyczny w Poznaniu zamarł całkowicie. Widok pustego obecnie Starego Rynku, Ostrowa Tumskiego czy Dzielnicy Cesarskiej jest wyjątkowo poruszający, ale w pełni uzasadniony.

Nie odbywają się nie tylko zaplanowane wycieczki, ale także wystawy, koncerty, targi… Podany na mojej stronie kalendarz najważniejszych wydarzeń 2020 r. należy traktować jako nieaktualny. Te większe i znaczące wydarzenia nie zostały oficjalnie odwołane i są najczęściej przekładane na kolejne miesiące. Niestety w obecnej sytuacji nikt nie jest w stanie podać prawdopodobnej daty powrotu do normalności.

Za tych z Państwa, którzy zamierzali zwiedzić Poznań, trzymam kciuki i polecam akcję, która polega na nie odwoływaniu przyjazdu i już teraz podjęciu próby przełożenia go na późniejszy termin. Będzie to znaczące wsparcie dla wszystkich osób pracujących w turystyce, które obecnie pozostały bez jakiegokolwiek zajęcia i z przyjemnością zarezerwują dla państwa czas w późniejszych miesiącach. Być może również państwu na moment umili czas zanurzenie się w myślach o wycieczce, bo jestem pewien, że spędzicie w Poznaniu bardzo miłe chwile.
Życzę zdrowia i do zobaczenia w Poznaniu!

PS Nic nie zastąpi indywidualnego doświadczenia pobytu w nowym miejscu, ale w obecnej sytuacji podróżować możemy jedynie on-line. Dlatego polecam państwu wizytę na stronie https://visitpoland.online/poznan/ i skorzystanie z wirtualnego przewodnika po Poznaniu. Miłej zabawy!

Tags: , ,

Comments are closed.